Ocean Smart Gummies ürünlerindeki çift ambalajlı koruma nedir?

Ürünlerimizde dış ve iç olmak üzere iki ambalaj bulunmaktadır. Çocuklara özel Omega 3 takviyesi ürünümüzün içinde 2’li, Defence ve Multivitamin içinde ise 8’li paketler halinde ikinci bir ambalaj bulunmaktadır. Çift ambalajlı koruma sayesinde annelerin içi her zaman rahat.

IFOS onayı ne demektir?

Ocean Smart Gummies Omega 3, çocuklar için gıda takviyesidir. İçeriğindeki omega 3; ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk sularda yaşayan, küçük cins balıkların gövde yağlarından elde edilmiştir. Balıklar sürdürülebilir avlanma yöntemlerine uygun olarak toplanır. Balıklardan elde edilen yağlar, tamamen mekanik yöntemler kullanılarak, moleküler distilasyon ve yüksek deodorizasyon teknikleri ile saflaştırılır. Üretim esnasında kimyasal çözücüler kullanılmaz, sadece mekanik yöntemler tercih edilir. Ocean Smart Gummies Omega 3’ün kalitesi ve içerik garantisi, International Fish Oil Standards (IFOS) tarafından analiz edilir. Ocean Smart Gummies Omega 3 her üretim serisinde; saflık, tazelik, içerik garantisi ve kalite parametrelerince yeterli bulunur, bu sayede IFOS 5 yıldız kalite onayına sahiptir.

Omega 3 (balık yağı) nedir?

Omega 3 yağ asitleri vücudumuzun ihtiyacı olan temel bir yağ çeşididir. Omega 3, vücutta üretilmediğinden dolayı dışarıdan alınması gerekir ve çoğu zaman dışarıdan alınan omega 3 miktarı yetersiz kalır. Somon, sardalya, ton balığı gibi yağlı balıklarda yüksek miktarda bulunan omega 3, ıspanak, lahana, keten tohumu gibi bitkisel gıdalarda da bulunur.

Balık yağının çocuklar için faydaları nelerdir?

Omega 3 kaynağı olan balık yağı EPA ve DHA içerir. EPA ve DHA yağ asitleri, çocukların gelişimlerinde oldukça önemlidir. EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna ve normal kan trigliserit seviyesinin korunmasına katkıda bulunur. EPA ve/veya DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. DHA normal kan trigliserit seviyesinin korunmasına, normal görme yetisinin korunmasına, normal beyin fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunur. Dokozahekzaenoik asit (DHA) alımı 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur. Dokosahekzaenoik asit (DHA)’in anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve normal göz gelişimine katkıda bulunur. DHA beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur.

Omega 3 çocuklarda nasıl kullanılır?

Kullanım dozu ve miktarı yaşa göre değişiklik göstereceği için çocuklarda omega 3 kullanımı hekim kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Ocean Smart Gummies Omega 3 için tavsiye edilen kullanım miktarı 4-10 yaş aralığındaki çocuklar için 2 jel kullanılmaktadır. 4-10 yaş arası çocuklar için günlük kullanım dozu vücut ağırlığı başına 50 mg’ı geçmemelidir.

Multivitamin nedir?

Vücudumuzun ihtiyacı olan üç veya daha fazla vitamin ve mineralin bir araya gelmesiyle oluşan takviyelere multivitamin denir. Multivitaminler eksik besin değerlerini tamamlayarak bağışıklığı güçlendirici etkiye sahiptir.

Çocuklar için multivitamin ne işe yarar?

Multivitamin, düzenli beslenme alışkanlığına sahip olmayan çocuklarda günlük olarak alınması gereken vitamin ve mineral eksikliğini tamamlayarak bağışıklığı güçlendirir. Ayrıca içerisinde bulunan A, B, C, D ve E vitaminleri, mineraller, inositol gibi bileşenler ile çocuğunuzun gelişimine katkı sağlar.

Çocuklar için gıda takviyesinin faydaları nelerdir?

Düzenli beslenme çocukların bağışıklığı üzerinde yüksek öneme sahiptir. Çeşitli sebeplerden dolayı düzenli beslenemeyen, günlük ihtiyaçları olan gerekli vitaminleri alamayan çocuklarda gıda takviyesi önerilmektedir. Özellikle çocuklarda çok sık görülen D vitamini eksikliği ve omega 3 eksikliği gibi durumlarda dengeli beslenme düzeni oluşmamış çocuklarda gıda takviyeleri kritik önem taşımaktadır.

Ocean Smart Gummies Defence nedir, nasıl kullanılır?

Ocean Smart Gummies Defence 64 adet çiğnenebilir jel formda C vitamini, D vitamini ve çinko içeren bir gıda takviyesidir. Limon ve portakal meyve aroması ve elma suyu ilaveli Ocean Smart Gummies Defence, çocukların rahatça tüketebileceği formda oluşturulmuştur. 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan Ocean Defence günlük kullanım tavsiyesi 2 jel formdur.

Ocean Smart Gummies ürünlerini nasıl satın alabilirim?

Ocean Smart Gummies ürünlerine tüm eczanelerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim ve sosyal medya kanalları üzerinden sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler kullanılabilir?

Sağlıklı ve dengeli beslenme, çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmenin en iyi yoludur. Ancak, bazı durumlarda çocuklar dengeli beslenme alışkanlıklarını kaybedebilir veya dengeli beslenmelerine rağmen çeşitli vitamin ve minerallerden eksik kalabilir. Bu durumda C vitamini, D vitamini ve çinko içeren Ocean Smart Gummies Defence, balık yağı ve kolin içeren Ocean Smart Gummies Omega 3 ve vitamin ve mineral içeren Ocean Smart Gummies Multivitamin gibi çocuklar için üretilen takviye gıdalar ile çocuğunuzun bağışıklığını destekleyebilirsiniz.

Kara mürver (Sambucus) nedir?

Latince adı Sambucus nigra olan kara mürver, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın çoğuna özgü Adoxaceae familyasındaki çiçekli bitkilerin bir tür kompleksidir. Kara mürver Türkiye’de Kuzey Anadolu’da doğal olarak yetişir. Kara mürver bir çeşit kırmızı orman meyvesidir. Meyvenin kimyasal bileşeninde flavonoidler, antosiyaninler, uçucu yağ ve vitaminler bulunmaktadır. Antosiyaninler, bitki aleminde bulunan polifenolik pigmentlerdir ve bitkilere kırmızı, mavi, mor hatta siyah renklerini verir. Bitkinin kurutulmuş çiçekleri, taze ve olgun meyveleri kullanılmaktadır. Kara mürver içeriğinde; lif, A vitamini ve C vitamini bulunur. Kara mürverdeki diğer önemli bileşenler arasında demir, potasyum, B6 vitamini ve çok sayıda betakaroten bulunur.

Ocean Smart Gummies Sambucus nedir, nasıl kullanılır?

Ocean Smart Gummies Sambucus 64 adet çiğnenebilir jel formda, kara mürver ekstresi, C vitamini ve çinko içeren bir gıda takviyesidir. Doğal ahududu aromalı, siyah havuç ve elma suyu ilaveli Ocean Smart Gummies Sambucus, çocukların rahatça tüketebileceği formda oluşturulmuştur. 3 jel formda 75 mg kara mürver özütü, 67,5 mg C vitamini ve 5,6 mg çinko içerir. Günlük kullanım tavsiyesi, 4-10 yaş grubu çocuklar için 3 jel form, 11 yaş üzeri bireyler ve yetişkinler için 4 jel formdur.